Kategorie

Informace

AKCE05.jpg

KRONODESIGN INSPIRACE

Inspirovat! To je hlavní téma Kronospanu pro rok 2022. Kronospan spolupracuje v rámci svých kampaní s různými designéry. Návrhy interiérů kampaně Kronodesign Inspirace pro nás připravuje designérka Diana Turinová. Při své práci vychází z kombinací atraktivních dekorů z aktuální Globální a Trendové kolekce značky Kronodesign.

ART DECO

Hledáte něco nového, hravého, neotřelého? Tak právě pro vás bude styl Art deco to pravé. Je to styl založený na kontrastech a i přesto je harmonický. Kombinuje funkčnost se sofistikovanou elegancí, kontrastními barvami, rovnými a zakřivenými liniemi, smyslem pro detail, zdobení atd. Jednou z nejdůležitějších vlastností tohoto stylu je přísná geometrie. Art deco je mimořádně dekorativní styl, který zdůrazňuje originalitu interiéru.

V našem návrhu jídelny by klidně mohl večeřet sám Velký Gatsby. Obklad stěny je tvořen geometrickými tvary z laminátu Invisible Touch v dekoru 8984 AF  Navy Blue z řady Feelness, hloubka modrého odstínu vynikne ve spojení s kovolaminátem AL05 Brushed Copper. Stejná kombinace vyniká i na kuchyňské lince, kde ji doplňuje pracovní deska a zástěna v dekoru K023 SU Venato. Tento dekor díky své kresbě vnáší do celého interiéru požadovaný kontrast a obklad stěny z HPL laminátu v dekoru K023 SU Venato protkaný kovolaminátem AL05 Brushed Copper celý dojem ještě dotváří.

          

8984 AF Navy Blue                                 AL05 Brushed Copper                            K023 SU Venato

Nechte se inspirovat i dalšími styly na YouTube kanálu Kronospan CR.

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan na www.kronospan-express.com

MINIMALISTIC STYLE

Minimalistické bydlení se stává fenoménem dnešní doby a „minimalistic“ je velmi módní slovo moderního životního stylu. A co to tedy znamená?

Zjednodušeně řečeno minimalistický styl je o upřednostňování toho podstatného. Najdete v něm neutrální barvy, jednoduché tvary, vyhýbá se nadměrnému zdobení, jeho cílem je dosažení čisté formy a elegance. 

A v tomto případě se nám styl minimalistic přímo nabízí při návrhu víkendového bydlení. Abychom návrh ještě trochu víc zatraktivnili, využili jsme možnosti  kontejnerového řešení bydlení.   

CAM002_final_16_9 logo.png

Na obklad stěn jsme použili stěnové panely Rocko Tiles by Kronospan v dekoru R122 FN Yacht Wood, který je dokonalou imitací teakové podlahy. Tento materiál je vhodný do každého interiéru, jeho velkou předností je snadná a rychlá instalace. Navíc díky dokonalé voděodolnosti je možné panely použít také v koupelně, a prostor tak v celku působí velmi čistým zpracováním bez rušivých přechodů, což je pro minimalistický styl naprosto ideální. Abychom nenarušili barevnou linii, použili jsme na postel a kuchyňskou linku načervenalý dřevodekor K078 PW Dark Riverside Cherry. Černá barva 0190 UM Black zvýrazní skříňku pod umyvadlem, šatní blok i horní skříňky kuchyňské linky, použili jsme černý odstín z řady Feelness v ultra matné struktuře, který do stylu minimalistic prostě patří.  Na pracovní desku kuchyňské linky a jídelní stůl  jsme použili interiérový kompakt Slim line 0190 SL Black, tenká deska s výraznou strukturou připomínající břidlici je v celém interiéru třešničkou na dortu. Konečný výsledek působí sice jednoduše, ale je dosažen velmi promyšlenou volbou jednotlivých dekorů i materiálů. 

R122.jpeg   

R122 FN Yacht Wood - stěnový panel  

          

K078 PW Dark Riverside Cherry           0190 UM Black                                        0190 SL Black

Nechte se inspirovat i dalšími styly na YouTube kanálu Kronospan CR.
Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan na www.kronospan-express.com

CONTEMPORARY STYLE

Při návrhu obývacího pokoje jsme se inspirovali stylem contemporary. Současný interiérový design se neustále vyvíjí v souladu se současnými měnícími se trendy a styl contemporary jednoduše odkazuje na to, co je v danou dobu v módě. Je to tedy styl, který nikdy nevyjde z módy a vždy jej můžete „aktualizovat.“ 

Pro tento styl je typická jednoduchost, čisté linie, stručná paleta barev, sofistikovaný, moderní nábytek, harmonická kombinace různých tvarů. Své místo zde mají dekory ve vysokém lesku i dekory kovového a kamenného vzhledu, eleganci potom prostoru dodává dřevodekor. 

Nejvýraznějším prvkem v návrhu obývacího pokoje je obklad stěny za televizí z SPC panelů Rocko Tiles v dekoru R106 PT Marquina, který imituje černý mramor s výrazným žilkováním. Televize může být  důmyslně skrytá za posuvným akustickým stěnovým panelem v dekoru kovolaminátu AL04 Brushed Gold. Zlatý kovolaminát je výrazný také na stojně stolku a široké hraně stolové desky, která vynikne i díky vysokému lesku K023 SQ Venato. Kovolaminát tvoří rovněž sokl minimalistické bílé skříňky, která je navržena v dekoru 8685 HG Snow White řady Feelness. Eleganci návrhu dodává zajímavě seskládaný mozaikový obklad na stěně v kombinaci dřevodekoru K007 PW Coffee Urban Oak a zlatého broušeného kovolaminátu AL04 
Brushed Gold. 

R106_Marquin_1.png          

R106 PT Marquina - stěnový panel       AL04 Brushed Gold                                 K023 SQ Venato

     

8685 HG Snow White                             K007 PW Coffee Urban Oak

Nechte se inspirovat na YouTube kanálu Kronospan CR.

https://www.youtube.com/watch?v=YgV5cCgUoAY

www.kronospan-express.com

BOHEMIAN STYLE

Prázdniny by asi drtivá většina dětí označila za nejoblíbenější část roku. Navrhli jsme tedy dětský pokoj, v němž se děti můžou cítit jako na prázdninách pořád. A vybrali jsme styl bohemian, který je pro tento účel naprosto ideální. 

Do boho stylu totiž patří naprosto cokoli. Můžete popustit uzdu své kreativitě, je to styl hravý a neplatí v něm téměř žádná pravidla. Barevný základ bohémského stylu tvoří neutrální a zemité barvy. My jsme v návrhu použili odstíny  0514 PE Ivory, 0515 PE Sand, 8533 BS Macchiato a 7166 BS Latté. 

Nejvýraznější v celém návrhu je ale dřevodekor K022 SN Satin Blackwood. Je z něj vyrobena postel i šatní skříň v kombinaci se světlým odstínem 0514 PE Ivory, vedle kterého dřevodekor vyniká. Dřevodekor jsme pak různě kombinovali i s ostatními barvami, a tak ani jeden policový regál ve tvaru domečku nevypadá stejně. Všechny dekory jsme použili v provedení lamino desek. 

Do takto připraveného prostoru potom už jen stačí doplnit polštářky, dekorace na stěny, kusové koberce a výrazné doplňky podle přání dítěte. A v tomto případě platí, že se nemusíte bát ani reflexních barev. 

         

K022 SN Satin Blackwood                     0514 PE Ivory                                        0515 PE Sand

     

7166 BS Latté                                         8533 BS Macchiato

Nechte se inspirovat na YouTube kanálu Kronospan CR.

https://www.youtube.com/watch?v=H9mQiFbG7yw

www.kronospan-express.com

INDUSTRIAL STYLE

Loftové bydlení je v současné době velmi trendy a materiály z široké nabídky Kronodesign se do tohoto bydlení vyloženě hodí.

Pro loftový byt je přímo ideální styl industrial.  Tento styl se vyznačuje použitím tzv.  surových materiálů jako je beton, kov, plech, ocelové nosníky, staré tovární vybavení (např. plechové šatní skříně). Jedná se o velmi osobitý styl, který sice nevyhovuje úplně každému, nicméně jeho nápadité provedení může obměkčit mnohé odpůrce tohoto stylu. 

Při návrhu loftu jsou ve velké míře využity stěnové panely Rocko Tiles. Na obklad stěny u schodiště je navržen výrazný dekor R105 PT Copper Lamiera, čímž vznikla dominanta celého prostoru. Ten samý dekor je rovněž použit jako zádová stěna kuchyňského koutu. Klasickou betonovou stěrku v horním patře a v obývací části loftu nahradily také stěnové panely, tentokrát v dekoru R109 PT Concrete.  

Kromě stěnových panelů jsme v návrhu použili i laminované desky, ze kterých je vyroben nábytek včetně kuchyňské linky. Celkový dojem tak dotváří kuchyňská linka a bar v dřevodekoru K361 PW Gold Harbor Oak, stejně jako skříňky v barvě K097 SU Dusk Blue. Tato barva prostor společně s dřevodekorem oživí. A vzhledem k tomu, že ke stylu industrial černá barva prostě patří, našel si zde místo i dekor z řady Feelness 0190 UM Black. Celý prostor působí industriálním dojmem, nicméně materiály nepůsobí studeně, posuďte sami.

          

R105 PT Copper Lamiera Stěnový panel K361 PW Gold Harbor Oak                  R109 PT Concrete Stěnový panel

     

K097 SU Dusk Blue                                 0190 UM Black

Nechte se inspirovat i dalšími styly na YouTube kanálu Kronospan CR.

https://www.youtube.com/watch?v=VlQMZDwFBHU

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

https://cz.kronospan-express.com/cs/decors

MEDITERRANEAN STYLE

Budeme-li hledat slova, která nás napadají v souvislosti s létem, určitě se mezi nimi objeví také slova jako středomořský a středozemní nebo-li mediterranean. A právě interiérový design ve stylu mediterranean se stal inspirací při návrhu koupelny. Přírodní materiály, minimalistický přístup k dekoracím, celkově vzdušný a přitom elegantní vzhled - to je styl mediterranean. 

Přírodní materiály jsou samozřejmě finančně náročnější, nicméně existují i materiály, které nabízejí alternativní a přitom elegantní řešení, které zcela splní naše očekávání. Příkladem mohou být stěnové panely Rocko Tiles od společnosti Kronospan. Panely na bázi minerálu nabízejí, kromě velkého formátu 2800x1230mm o tloušťce 4mm, 24 luxusních dekorů ve 2 povrchových strukturách. Panely jsou vhodné do každého interiéru a díky své voděodolnosti jsou přímo ideální pro použití v koupelnách. A posuďte sami, jak se návrh koupelny vydařil.

Návrh koupelny ve stylu mediterranean vychází z kombinace dekorů stěnových panelů R130PT Greige Babylon a K349 PT Silk Flow na stěnách. Dekory spolu barevně ladí v jemných tónech a navzájem se odlehčují. Přírodní prvek v návrhu zastupuje dřevodekor. Jednoduchá designová skříňka pod umyvadly a poličky jsou vyrobeny z laminované desky v dřevodekoru K356 PW Sand Grange Oak. Jedná se o výraznější prvek, který podtrhuje celkový vzdušný dojem koupelny

          

R 130 PT Greige Babylon                       K356 PW Sand Grange Oak                    K349 PT Silk Flow

Stěnový panel                                                                                                         Stěnový panel

AESTETIC STYLE

Styl „aestetic“ nás inspiroval při návrhu pokoje pro teenagera. Zároveň návrh vycházel ze zadání, které designérka Diana Turinová dostala v rámci řešení reálného projektu. Na první pohled se vám zřejmě bude zdát návrh velmi extravagantní, ale ukažte jej vašemu „puberťákovi“ a jeho reakce vás možná překvapí.  

CAM002_final krono.jpg

Tak zvaná generace ZET má ke stylu „aestetic“ velmi blízko, znají ho ze sociálních sítí, je ovlivněn hudebním stylem Vaporwave, který vznikl kolem roku 2010 a zároveň využívá prvky z 80. a 90. let minulého století. My jsme se tohoto stylu snažili docílit použitím materiálů a dekorů z nabídky kolekce Kronodesign.  

Celý pokoj je v neutrálních šedých tónech. Stěny oživuje obložení dekorem s výraznou hrubou strukturou v odstínu surového železa K352 RT Iron Flow. Nábytek je vyrobený z jednobarevných hladkých dekorů 0540 PE Manhattan Grey a 0162 PE Graphite Grey. Jediný barevný odstín 7167 SU Viola vytváří kontrastní linie dvířek a polic a je použit na kontejneru a části obkladu stěny. 

Obklad stěny za postelí z dekoru 4299 UE Dark Atelier připomíná noční oblohu. Na světlejším odstínu 4298 UE Light Atelier za monitorem se odráží neonový nápis.

Dnešní generace ZET je plně digitální generace, která žije doma. Studentský pokoj tvoří dvě základní zóny: Pracovní kout pro komunikaci prostřednictvím sociálních sítí, online prostoru nebo videoher a postel, ve které se tráví zbytek času.

Na stěnách i v otevřených policích jsou plochy pro dekorace, vystavení oblíbených předmětů, obrázků a fotek.

          

K352 RT Iron Flow                                  0540 PE Manhattan Grey                       0162 PE Graphite Grey

          

7167 SU Viola                                         4299 UE Dark Atelier                             4298 UE Light Atelier

Nechte se inspirovat i dalšími styly na YouTube kanálu Kronospan CR.

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

https://cz.kronospan-express.com/cs/decors

ZEN STYLE

Ložnice by měla být uklidňujícím místem, kde si odpočinete, dobijete energii a hýčkáte se. My jsme se nechali  inspirovat tradičním asijským stylem a vytvořili jsme návrh ložnice ve stylu „zen“.  

Tento styl se vyznačuje jednoduchostí, lehkostí, estetikou, přirozeností a minimalismem. Interiér vycházející ze zenové tradice je místo, kde můžete zpomalit, relaxovat, svobodně dýchat a užívat si, že je to právě váš domov. Pro „zen“ jsou typické přírodní materiály, jako je dřevo, bambus, korek či kámen. Nicméně využitím materiálů v příslušných dekorech z nabídky Kronodesign je tento styl dostupný pro každého.

Sametový povrch dekoru K090 PW Bronze Expressive Oak v elegantním tmavém odstínu s jemným žilkováním je věrnou napodobeninou poctivého letitého dřeva. Je z něj navržena postel a dokonale vyzní i na komodě, kde je kombinován s dekorem studeného kamene K208 RS Calcareo  v narůžovělém odstínu mramoru. Na stěně za postelí pak vynikne odstín vápence dekoru K209 RS Crema Limestone.

          

K090 PW Bronze Expressive Oak          K208 RS Calcareo                                   K209 RS Crema Limestone

Nechte se inspirovat i dalšími styly na YouTube kanálu Kronospan CR.

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

https://cz.kronospan-express.com/cs/decors

NATURAL STYLE

Zimní zahrada je místo, které by mělo být příjemným spojením pohodlí vašeho domova s prvky charakteristickými pro přírodu. Může být součástí moderního bytu uprostřed města stejně tak, jako rodinného domu na vesnici. 

Přírodní tóny, dekory dřeva a zelené rostliny, které představují živý prvek, to je interiér zimní zahrady ve stylu „natural“. Z aktuální Trendové a Globální kolekce Kronodesign jsme pro tento styl vybrali kombinaci dřevodekorů v teplých odstínech, s krásnou kresbou dubu – tmavší K359 PW Brandy Castello Oak a medový K358 PW Honey Castello Oak. 

Efektním a zároveň praktickým řešením je na míru vyrobené sezení s úložným prostorem, které vám bude připomínat letní posezení na terase po celý rok. Spodní část z lamino desek v dekoru dřeva slouží jako základna pro měkké sedací polštáře i jako odkládací plocha. V přední části sezení jsou vysouvací úložné boxy. 

Obložení stěn je tvořeno seskládanou mozaikou různých formátů desek o tloušťkách 18 a 36 mm, čímž je dosaženo plastického 3D efektu a stěna tak působí přirozeně. Na obložení stěn je použit dřevodekor K358 PW Honey Castello Oak.  Nástěnné poličky vyrobené z tmavšího odstínu K359 PW Brandy Castello Oak vytvářejí mírný kontrast a vystavené dekorace v nich krásně vyniknou. Že by vás nenapadlo kombinovat dva různé odstíny dřeva? V návrhu „natural“ jsme vám ukázali, že kombinace dvou různých odstínů dřevodekoru působí přirozeně a zajímavě.

     

K358 PW Honey Castello Oak                K359 PW   Brandy Castello Oak

MODERN STYLE

Styl „modern“ využívá kontrast matných a lesklých struktur povrchů, je elegantní a lehce luxusní s nádechem přirozené jednoduchosti. My jsme se jím inspirovali při návrhu interiéru kuchyně. Designérka Diana Turinová našla v široké nabídce aktuální Globální a Trendové kolekce Kronodesign struktury a dekory, s jejichž pomocí interiér ve stylu „modern“ navrhla. 

01modern.jpg

Dojem přírodního materiálu je dosažen použitím dřevodekoru K362 PW Espresso Harbor Oak CBna desce jídelního stolu, na obkladu dělící stěny nebo na spodních skříňkách kuchyňské linky. Dřevodekor doplňuje v podsvícených nikách také kuchyňskou skříň z tmavě šedého matného dekoru 6299 AM Cobalt Grey. Do stylu „modern“ velmi dobře zapadá i kovolaminát AL03 Brushed Inox, ze kterého jsou navržena dvířka kuchyňského ostrůvku, zároveň je použit nad prosklenou vitrínou vedle kuchyňské skříně, či na soklu spodních skříněk a také horních skříňkách kuchyňské linky. 

02modern.jpg

Pracovní plochy jsou navrženy v jednotném dekoru ovšem z rozdílných materiálů. Pracovní deska kuchyňské linky je nejnamáhanější částí každé kuchyně, designérka tedy na tuto plochu použila kompaktní interiérovou desku Slim line v dekoru K367 PH Cream Navona. Ten samý dekor použila i na pracovní plochu ostrůvku, zvolila ale jiný materiál - odolnou laminátovou desku, stejně jako na obklad stěny za linkou. 

          

K362 PW Espresso Harbor Oak             6299 AM Cobalt Grey                              AL03 Brushed Inox

K367 PH Cream Navona

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

https://cz.kronospan-express.com/cs/decors

Kronodesign inspirace 2022 Modern style si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=hXSMs43oMCE

GLAM CHIC STYLE

Kronodesign Inspirace přináší další návrh atraktivního interiéru - tentokrát ve stylu „glam chic“. Designérka Diana Turinová tentokrát v návrhu nakombinovala více dekorů z aktuální Globální a Trendové kolekce Kronodesign a výsledek stojí opravdu za to. 

Vytvořit interiér v moderním stylu „glam chic“ byla výzva. A co jiného v tomto stylu navrhnout než šatnu, do které uložíte své „chic“ oblečení, boty a módní doplňky? Styl „glam chic“ je o hladkých a lesklých texturách, jako je mramor, sklo a hladké zlaté nebo stříbrné akcenty, je to kontrast světlých a  tmavých ploch s elegantními dřevěnými dekory. Pro tento styl je  typické použití kombinací tří barev, kterými jsou metalická (zlatá nebo stříbrná), akcentové (černá nebo bílá) a jemné neutrální barvy (šedá, béžová).

V našem návrhu jsme tento styl vytvořili použitím zářivých dekorů s efekty třpytek a broušeného kovu, celkový dojem pak dotvořil elegantní dřevodekor. 

GLAM.jpg

Interiéru šatny vévodí dekor K218 GG Black Andromeda připomínající svým vzhledem rozzářenou noční oblohu. Jedná se o dekor s lesklou jiskřivě třpytivou povrchovou úpravou. Do „chic“ stylu zapadá rovněž kovolaminát AL02 Brushed Platinum, který působí elegantně i ve velké ploše a jako detail propojuje a zároveň podtrhuje krásu ostatních dekorů. Kontrastem pro třpytivou Andromedu a platinový kovolaminát jsou barevné tóny lesklého dekoru 0190 AG Black a matného dekoru 5982 BS Mussel. Eleganci interiéru dodává dřevodekor K087 PW Dark Rockford Hickory. Díky své kresbě minerálních pruhů, charakteristických pro ořechovec, působí klidným a luxusním dojmem.

K218.jpeg          0190_1.jpeg

K218 GG Black Andromeda                     AL02 Brushed Platinum                         0190 AG Black

     

5982 BS Mussel                                      K087 PW Dark Rockford Hickory

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

https://cz.kronospan-express.com/cs/decors

Kronodesign inspirace 2022 Glam Chic style si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=hXSMs43oMCE

NORDIC STYLE

Kronodesign Inspirace prezentuje interiéry různých stylů. Nabídka dekorů z kolekce Kronodesign je totiž tak široká, že z ní můžete vytvořit jakýkoli interiér v jakémkoli stylu. A prvním stylem, na který jsme se zaměřili, je styl „nordic“, v němž je navržen interiér pracovny.

Pojem home office u nás během minulého roku zdomácněl tak, jako nikdy předtím a domácí pracovna, či pracovní kout se staly součástí téměř každé domácnosti. Jak tedy tento prostor ideálně začlenit do interiéru? My jsme se rozhodli propojit pracovní kout s obývací částí využitím stejných dekorů a zároveň stejného stylu nábytku na míru.

01_Leden_22.jpg

Skandinávský přístup k designu je kombinací krásy, jednoduchosti a funkčnosti. Drsné podnebí severní Evropy zejména během zimy historicky ovlivňovalo seveřany, aby si cenili užitečnosti a jednoduchosti nad dekorací. 

Pro svěží pocit a žádoucí dotek přírody jsme v návrhu pracovního koutu použili dekor s krásnou kresbou dřeva K105 PW Raw Endgrain Oak v kombinaci s tlumeným odstínem módního šalvějově zeleného dekoru 7063 SU Pastel Green.

Dřevodekor K105 PW Raw Endgrain Oak skvěle vynikne nejen na větší ploše. Za povšimnutí určitě stojí využití detailu nezvyklého příčného řezu dubu na pohledových plochách skříněk, zásuvek stolu i komody. Je sice potřeba pohrát si s výběrem sukovitého místa dekoru a výtěžností materiálu, ale výsledek určitě stojí za to. Kontrastem ke dřevodekoru jsou jednobarevné plochy unibarvy 7063 SU Pastel Green. Efektně působí i zapuštěné niky zasazené mezi nepravidelně členěná dvířka vestavných skříní. Nepřímé osvětlení navíc zvýrazní hloubku poliček a kresbu dekoru. Úložné prvky v elegantním geometrickém stylu je možné použít do jakékoli místnosti. Představují snadný a sofistikovaný způsob, jak schovat věci, které chcete mít po ruce, a zároveň eliminovat zdání chaosu nebo nepořádku. Interiér ve stylu „nordic“ tedy dokonale představuje minimalistický životní styl.

     

K105 PW Raw Endgrain Oak                 7063 SU Pastel Green 

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Kronodesign inspirace 2022 Nordic style si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=OQJ2BC7EBeI

Marketingová akce firmy Kronospan pro rok 2021.

Kronospan v roce 2021 přichází s kampaní Dekor měsíce. Každý měsíc představuje jeden atraktivní interiér s dekory ze svého portfolia. Smyslem je inspirace a dodání odvahy pro kreativní kombinace, které podtrhnou individuální styl či reflektují aktuální trendy. Každý měsíc se tak můžete těšit na tematickou vizualizaci s ukázkou dekorů z Globální a Trendové kolekce Kronodesign.

DEKOR měsíce: PROSINEC

Ve chvíli, kdy přemýšlíte o nové kuchyni a máte k dispozici dostatek prostoru, můžete si nechat navrhnout i ostrůvek spojený s jídelním stolem. Servírování velké sváteční večeře tak bude mnohem jednodušší. 

Dekor měsíce prosince: K370 SM Noir  Deluxe 

Ostrůvek s jídelním stolem se může stát dominantou vaší kuchyně i díky výraznému dekoru, který při jeho návrhu použijete. Máte-li odvahu odlišit se a použít moderní a přitom nadčasový dekor, je K370 SM Noir Deluxe přesně ten pravý. Jedná se o dekor imitující kámen a ano, je velmi specifický.

Tradičně se používá na pracovních deskách, výjimečně i na dvířkách linky. V našem případě jsme z něj kromě pracovní desky navrhli i celý kuchyňský ostrůvek, jenž tvoří monolit s jídelním stolem a skutečně tak dominuje celé kuchyni.

          0244.jpeg

K370 SM Noir Deluxe                             8100 SM Pearl White                              0244 SU Petrol

Tímto způsobem pracuje s dekory řada předních evropských  designérů a značek, které udávají trendy. Výrazné dekory často kombinují s plochami neutrální barvy, jako je bílá, či odstíny šedé. My jsme však extravagantně sáhli po krásném odstínu 0244 SU Petrol, kterým jsme celý prostor oživili a dodali tak do kuchyně kromě bílé 8100 SM Pearl White další barvu. 

Odstín 0244 SU Petrol není tyrkysově zářivý, je naopak klidný, má hloubku a podtrhuje originalitu prostoru i jeho osobitost. Harmonii celému prostoru dodává kombinace s bílým dekorem, použitým na horních skříňkách linky a na vysoké skříni s vestavěnými spotřebiči. Celkový dojem doladíte použitím doplňků s černými akcenty, které budou ladit s dekorem K370 SM Noir  Deluxe, ale i stříbrnými či zlatými doplňky, jež změní celkový styl. 

My jsme přidali ještě žlutý potah na jídelních židlích a vytvořili kontrast k odstínu 0244 SU Petrol. Kdo není příznivcem těchto dramatických kontrastů, může zvolit jemně šedé sezení, čímž interiér barevně zklidní. 

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Návrh Dekoru měsíce listopad si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=OA2kTpLn4KA

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: LISTOPAD

Garsonky a malometrážní bydlení je třeba navrhovat efektivně a efektně. Nezbytné je využít každý centimetr prostoru co nejlépe, aby uživatel bytu měl dostatek úložného místa a maximální komfort. To vše s přihlédnutím na ergonomii a samozřejmě i vzhled. 

Dekor měsíce listopadu: K349 RT Silk Flow

Malé byty mají jedno společné – ve většině případů potřebují prosvětlit, respektive použít světlé barvy a materiály, které nepohltí tolik světla. Přichází tedy na scénu klasické bílá? Ale vůbec ne! V návrhu Dekoru měsíce hraje prim jeden z největších neutrálů K349 RT Silk Flow

Jedná se o neutrální dekor, který svou strukturou imituje nyní velmi moderní povrch stěrky. Jeho odstín je jemný, kombinuje v sobě teplé i studené odstíny a hodí se téměř všude. Jeho krása spočívá v detailu, kde mění díky zajímavému povrchu svůj vzhled podle typu a intenzity osvětlení. 

          

K349 RT Silk Flow                                   K017 PW Blonde Liberty Elm                 7176 BS Flame

Tento neutrál je v garsonce použit na obklady stěn, na dvířka kuchyně i na dvířka pod schodištěm, kde se také nachází úložný prostor. K němu jsme přidali dekor dřeva K017 PW Blonde Liberty Elm. Tento dekor jilmu lze také zařadit do kategorie světlých neutrálů, protože je barevně jemný a něžný, přesto není díky pěkné kresbě nudný. Najdete jej na pracovní a stolové desce, na stupnicích schodiště i na horních skříňkách vestavného nábytku. Nábytkovou sestavu jsme oživili zářivým oranžovým odstínem 7176 BS Flame, který najdete v kuchyni na obkladu za pracovní deskou a v předsíňové části, kde je z něj navržen policový systém na boty. 

Líbí se vám dekor K349 RT Silk Flow? Podívejte se na další odstíny z této řady od světle šedé až po téměř černou, po které sáhnete při řešení velkých prosvětlených prostor, nebo jako po doplňkovém dekoru.            

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Návrh Dekoru měsíce listopad si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=EkSi7E_gP7c

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: ŘÍJEN

Ať už se budeme bavit o klasické kanceláři ve firmě, nebo o pracovně doma, bývá to prestižní místo, kde řešíte důležité schůzky s kolegy, obchodními partnery a klienty. A popravdě přiznejme, že někteří zde tráví i více času než v ložnici, kuchyni nebo v obývacím pokoji. Proto je důležité vybavit interiér tak, aby byl nejen funkční a praktický, ale aby splňoval vaše představy o estetice a nadchl vás i každého, s kým zde budete jednat. Mělo by vám tam být prostě dobře.   

Dekor měsíce října: K363 PW Natural Aurora Elm                                            

09.jpg

Chceme-li vytvořit reprezentativní místo a zároveň podpořit dojem luxusu a nadčasovosti, je dobré použít kvalitní dekory a materiály, v našem návrhu jsme sáhli po klasickém dřevodekoru K363 PW Natural Aurora Elm.  Použit je nejen na nábytku, ale také na obkladu stěny, což dojem prestiže ještě umocňuje. K tomuto dekoru se skvěle hodí odstín 7184 BS Earth, jež připomíná tmavou, úrodnou půdu.  Jeho tóny jsou netradiční, je temný a nechává vedle sebe vyniknout dekor dřeva. Proto jsme jej aplikovali na stolovou desku a horní desku komody, ale i na korpus a police knihovny. Do palety jsme přidali ještě hřejivý odstín 8533 BS  Macchiato, jehož úkolem je prostor prosvětlit.  

K363.jpeg          

K363 PW Natural Aurora Elm                8533 BS Macchiato                                 7184 BS Earth

Až budete k dřevodekoru ladit neutrály, pečlivě si prohlédněte kresbu dřeva a jednotlivé odstíny, které se na něm objevují. Je to jednoduchý klíč, jak barvy kombinovat stejně jako v našem případě. Béžový odstín 8533 BS Macchiato i temný, hnědo-antracitový 7184 BS Earth je totiž na K363 PW Natural Aurora Elm k vidění.                                            

Jestliže jsou na vás vybrané odstíny příliš fádní, působí všedně nebo nudně přidejte k nim dostatek živých rostlin. Právě tyto přírodní odstíny skvěle vyniknou vedle zeleně a vzájemně se doplní. Tyto neutrální koncepty doplněné o rostliny jsou skvělou volbou právě do pracoven a kanceláří.

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Návrh Dekoru měsíce říjen si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=MTitxiOlkJk

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: ZÁŘÍ

S nástupem dětí do školy se mnohdy mění i jejich dětský pokoj. A ať se nám to líbí nebo ne, děti rostou rychleji, než jsme občas ochotni připustit a jejich barevné preference se mění stejným tempem. Ukážeme si tedy návrh dívčího pokoje, ve kterém vládne dřevodekor K010 SN White Loft Pine, doplněný odstínem 7180 BS Mint a 7045 SU Satin.

Přestože malé slečny většinou preferují sytě růžovou barvu, je lepší nepodřizovat se při zařizování dětského pokoje jejich aktuálním představám a do dětského pokoje volit dekory v neutrálních a jemných barvách. Máte tak větší šanci, že v pokoji nebudete muset měnit nábytek co dva roky. Nabízí se například bílé, krémové a jemně šedé odstíny, ale můžete sáhnout i po dekoru dřeva, jako jsme to udělali  v našem případě.

Do dívčího pokoje jsme navrhli světlý dřevodekor K010 SN White Loft Pine, který v sobě spojuje bílé a teplé šedo-béžové odstíny. Díky této neutrální základně lze ostatní vybavení kombinovat téměř neomezeně. Abychom „rozbili“ velké plochy skříní, doplnili jsme návrh odstíny 7180 BS Mint a 7045 SU Satin, které zároveň dodají celému pokoji moderní a svěží dojem.         
K tomuto  barevnému rozvržení jsme v pokoji mladé slečny zvolili výmalbu a dekorativní závěsy v pudrově růžové barvě, která celému prostoru dodává romantickou atmosféru. Ve chvíli, kdy se tato barva mladé slečně omrzí, lze pudrově růžovou vyměnit za pastelově žlutou, sytě tyrkysovou, lila nebo jinou barvu a aniž bychom museli měnit nábytek, pokoj bude vypadat úplně jinak. 


U dětských pokojů ale neřešte pouze výběr barev, od určitého věku je totiž zásadní velikost pracovní plochy a  dostatek úložného prostoru. V dětském pokoji by ale neměla být podceňována ani správná volba doplňků, díky nimž si Vaše ratolest vytvoří z pokoje vlastní svět.  V našem návrhu jsme se rozhodli pro svítící dekoraci, která pokoj promění v dívčí budoár. 

          

K010 SN White Loft Pine.                      7180 BS Mint                                          7045 SU Satin

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Návrh Dekoru měsíce září si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=d2HlqTPf2Wk

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: SRPEN

Srpen bývá obvykle měsícem, kdy relaxujeme, užíváme si sluníčka, přírody a trávíme čas s rodinou. Jestliže nejste přívržencem chat a chalup, kde na Vás vždy, kromě relaxace, čeká i nějaká ta „práce kolem“, je pro Vás ideálním řešením prázdninový apartmán. A protože v apartmánu můžete trávit dovolenou v létě i v zimě, je dobré navrhnout si ho tak, aby Vám v něm bylo dobře v každém ročním období. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je samozřejmě i správná volba dekorů a materiálů, které v interiéru použijete. My Vám představíme kombinaci dřevodekoru K354 PW Colonial Grange Oak, odstínu 0245 SU Ocean a kovolaminátu AL05 Brushed Copper

Dekor měsíce srpna: K354 PW Colonial Grange Oak

Přiznejme si, že všichni potřebujeme občas relaxovat, načerpat novou energii a přijít na jiné myšlenky. Jednou z cest jak, jak toho dosáhnout, je i změna prostředí, ve kterém trávíme každodenní rutinu. Prázdninový apartmán může být dobrým řešením. Využijete ho nejen během dovolené, ale i o víkendech. A protože v apartmánu nebudete každý den a dekory se Vám zřejmě ani nestihnou okoukat, můžete být při návrhu více kreativní a volit nejen výraznější dekory ale i barvy. Je to tak, kombinace dekorů a barev, které si doma nedovolíte, v prázdninovém apartmánu vyniknou. Základem našeho návrhu se stal opět dřevodekor doplněný o barevný odstín a tentokrát i kovolaminát.

8%20Srpen%202%20verze.jpg

Pracovali jsme s dřevodekorem  K354 PW Colonial Grange Oak, který sice působí rustikálně, ale lze jej použít i do moderních prostor a vytvořit tak potřebný kontrast. Z dřevodekoru jsou navrženy horní skříňky kuchyňské linky a skříňka pod televizí v obývací části. Tento zajímavý dekor jsme doplnili výrazným tyrkysovým odstínem 0245 SU Ocean na spodních skříňkách kuchyňské linky. Jedná se o barevně sytý dekor plný energie. Měděný kovolaminát AL05 Brushed Copper svým metalickým povrchem oba dva dekory ještě rozzáří a dodává interiéru dojem luxusu a originality. Použili jsme ho jako zástěnu kuchyňské linky a je rovněž i na stěně za televizí.  

Do apartmánu jezdíte relaxovat a určitě nechcete trávit mnoho času úklidem. Proto je dobré do interiéru zvolit dobře udržovatelné a praktické materiály. Lamina a lamináty díky svým hladkým a dobře čistitelným povrchům praktické rozhodně jsou. Na pracovní desku v kuchyňském koutu jsme navíc použili interiérovou kompaktní desku řady Slim Line, která umožňuje spodní montáž dřezu. Díky této instalaci dřezu je vše v jedné hladké ploše bez drážek a přechodů, a tím pádem opět snazší na údržbu. 

     0245.jpeg     

K354 PW Colonial Grange Oak              0245 SU Ocean                                       AL05 Brushed Copper

Pro zútulnění stačí už jen vybavit apartmán dekoracemi, ale volte je citlivě a nepřežeňte to s množstvím, ať ty vybrané vyniknou.

Takto  navržený zářivý prostor si užívejte, a jestliže jej plánujete i pronajímat, věřte, že bude vynikat mezi ostatními.

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Návrh Dekoru měsíce srpna si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=-zIATomF1-A

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: ČERVENEC

Nedostatek úložných prostor zřejmě trápí většinu českých domácností. A troufáme si říct - i těch zahraničních. I tak si například můžeme vysvětlit návrat retro stylu do obývacích pokojů, kdy se comebacku dočkaly obývací stěny „od stěny ke stěně“ a „od podlahy ke stropu“. V dnešní době si už ale každý může vybrat z velkého množství dekorů a materiálů a obývací stěny tak nejsou unifikované, naopak mohou vzniknout originální kousky, které ozdobí skutečně každý pokoj. V našem návrhu jsme vsadili na dřevodekor K086 Natural Rockford Hickory doplněný o klasický dekor 8100 Pearl White.

Dekor měsíce července: K086 Natural Rockford Hickory

Také máte pocit, že úklid vašich hlavních obytných prostor je nekonečný? Věci nemají své stálé místo, překládáte je z jedné strany místnosti na druhou podle toho, kde zrovna jste a hledání takto “uklizených“ věcí vám i celé rodině zbytečně zabírá čas? Řešení je přitom zcela jasné, stačí mít dostatek úložného místa. A obývací stěna je nejjednodušší cesta, jak si dostatek úložného prostoru zajistit. Doba nepraktických titěrných skříněk pod televizí je nyní pryč. A jak tedy získat co nejvíce úložného místa, a přitom si užívat každý moment strávený v obývacím pokoji, ať už zde budete sledovat televizi nebo hostit přátele, aniž byste měli pocit, že sedíte ve skladišti?   

V ideálním případě si rozvrhněte úložné prostory od stěny ke stěně, od podlahy ke stropu a nechte si je vyrobit na zakázku. Pečlivě rozčleňte otevřené police a uzavíratelné skříňky, aby celek působil koncepčně a proporčně. Poté vyberte vhodný dekor. Ten se stane dominantou místnosti. V našem případě jsme se rozhodli pro dřevodekor  K086 Natural Rockford Hickory, se zajímavou kresbou a  neutrální barevností. Tento dřevodekor je jemný, bez náznaku žlutých nebo oranžových podtónů. 

Moderní vzhled dekoru podtrhují  různé šedé odstíny v kresbě, díky nimž působí  velmi originálně a lze ho kombinovat s různými barevnými dekory.  

      

K086 Natural Rockford Hickory.             8100 Pearl White

Skvěle vypadá jak vedle teplých odstínů, jako je trendy červená a terakotová, tak i vedle široké škály chladných barev. Ať už jsou tedy vaše preference jakékoli, tento dřevodekor můžete kombinovat  s barvami sytými i pastelovými. Navíc kombinace velkých ploch s unibarvou pomáhá odlehčit velký kus nábytku. V našem návrhu jsme zvolili klasický bílý dekor 8100 Pearl White, který celek prosvětlí a zjemní. 

Doplňujícím materiálem zvolených dekorů v návrhu je matné sklo. Stěna je oživena ještě osvětlením. Příjemný dřevodekor působí útulným dojmem a při správné volbě rozvržení otevřených polic a zavřených skříněk nebude stěna ani vypadat mohutně, přestože bude poskytovat dostatečné množství úložného prostoru. Navíc správnou volbou doplňků, které jsou v dnešní době na trhu k dispozici, si každý vytvoří vlastní originální kousek, kde má každá kniha, dekorace i sklenice své místo.

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Návrh Dekoru měsíce července si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=KDQ6-b3mD0M

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: ČERVEN

Dalším návrhem, kterému jsme se v rámci kampaně Dekor měsíce věnovali je interiér kuchyně spojené s jídelní a obývací částí. Kuchyně spojená s jídelní a obývací částí je zřejmě nejfrekventovanější místo v každém domě. A ať už se zde scházíte každý den na večeři, nebo se zde náhodně setkáváte během dne s ostatními členy rodiny, je to místo, které by v každém mělo vyvolat příjemný pocit útulného domova. Abychom tento pocit umocnili, použili jsme při návrhu dekor K104 SL Dark Lunar Stone zjemněný odstínem 7045 SU Satin a doplněný dekorem K078 PW Dark Riverside Cherry.

Dekor měsíce června: K104 SL Dark Lunar Stone

Přemýšlíte o neutrálně laděném interiéru v klasickém současném stylu a bílá s šedou není zrovna váš šálek čaje? Nevadí, nechte se inspirovat návrhem kuchyně spojené s jídelní a obývací částí, jež vyzařuje útulnost a pohodu, a přesto zachovává moderní vzhled interiéru.

V našem návrhu dominuje dekor K104 SL Dark Lunar Stone, použitý  na pracovní desce linky a ostrůvku. Tento lehce výrazný a přesto barevně neutrální dekor je navržen také na  obkladu za linkou a televizní stěnou v obývací části. Podařilo se nám tak opticky propojit celou místnost, kdy  linka přímo navazuje na nábytek v obývací části. Neskutečnou harmonii dodává prostoru použití jemného odstínu 7045 SU Satin na pohledových dvířkách. Abychom docílili útulnosti, kterou od tohoto prostoru očekáváme, použili jsme jako doplňkový materiál dekor třešně K078 PW Dark Riverside Cherry, který svým lehce načervenalým podtónem prostor zahřeje. 

            

K104 SL Dark Lunar Stone.                    7045 SU Satin                                          K078 PW Dark Riverside Cherry

K104 SL Dark Lunar Stone patří mez odolné HPL lamináty a je přímo určen pro výrobu  pracovních  nebo obkladových desek. Navíc povrch toho materiálu vynikne ještě víc v přirozeném denním světle, kdy je vidět jeho zajímavá struktura. Jelikož je dekor 7045 SU Satin  k dispozici jako lamino i laminát,  může si každý vybrat dle svých potřeb a možností, jaký materiál zvolí. Naopak pro stolovou desku z K078 PW Dark Riverside Cherry doporučujeme vybrat  mnohem odolnější variantu HPL laminátu.
Přestože jsme v návrhu ani na jednom dekoru nepoužili bílou barvu, působí celý interiér velmi lehce a vzdušně. A při vybírání doplňků do tohoto interiéru nebudou platit téměř žádná omezení, mohou být neutrální i výrazné, záleží na vašich vlastních představách o vašem domově.

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Návrh Dekoru měsíce června si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=20VRoPSc0os

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: KVĚTEN

V rámci kampaně Dekor měsíce představuje Kronospan v květnu atraktivní návrh ložnice. Dekory použité v návrhu opět vycházejí z široké nabídky Globální a Trendové kolekce Kronodesign. 

Květen ve znamení luxusu, tak by se dal nazvat návrh ložnice, které vévodí  dřevodekor K079 PW Grey Clubhouse Oak doplněný odstínem 5981 BS Cashmere. Kovolaminát AL04 Brushed Gold celou koncepci návrhu podtrhuje. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou detaily v podobě použití kontrastní metalické nábytkové hrany HD29930 ABS od Hranipexu. 

Dekor měsíce května: K079 PW Grey Clubhouse Oak

Ať už se ložnice nachází ve velkém domě či v malém bytě, vždy se zřejmě jedná o místo, kam běžně nevodíte návštěvy. Přesto, nebo právě proto, by každá ložnice měla být „královstvím“ se vším všudy, místo kam se každý večer těšíte. 

V současné době už je návrh prostorné šatny připojené k ložnici samozřejmostí, týká se to ale pouze domů, nebo velkých bytů. Ve chvíli, kdy však není potřebný prostor pro samostatnou šatnu k dispozici, je logicky využívána ložnice pro umístění vestavných skříní. Tyto skříně musí disponovat co možná největším úložným prostorem. A v ten okamžik zřejmě každý řeší otázku, jak využít co nejvíce  místa pro úložné prostory, a přitom zachovat ložnici stylovou a luxusně vypadající.  

Řešením je, kromě promyšleného návrhu konstrukce nábytku, i vhodná kombinace materiálů. Inspirací může být použití dřevodekoru K079 PW Grey Clubhouse Oak v neutrálním šedém tónu s jemnou kresbou na větších plochách a oživení těchto ploch odstínem 5981 BS Cashmer. Přestože tento odstín vytvoří kontrast k dřevodekoru, barevně na něj navazuje. Dojem luxusu je zachován použitím kovolaminátu AL04 Brushed Gold na stěně za postelí, čímž vznikne dominantní prvek celé ložnice. 

K079.jpg            

K079 PW Grey Clubhouse Oak               5981 BS Cashmere                                  AL04 Brushed Gold

HD29930 23x1 zlatá broušená

Luxus spočívá ale samozřejmě i v detailech. Samotná kombinace deskových materiálů by tolik nevynikla bez použití vhodných nábytkových hran. Jemná kresba dekoru K079 PW Grey Clubhouse Oak vynikne při použití kontrastní metalické nábytkové hrany od Hranipexu, konkrétně HD29930 ABS hrana zlatá broušená v síle 1 mm. Hrana plynule navazuje na dekor AL04 Brushed Gold a dodává tak nábytku na rafinovanosti.  

Návrh ukazuje maximální možné využití plochy ložnice pro vznik úložných prostor, aniž by celek působil stísněně nebo přeplněně. Základem je kromě vybraných dekorů také vhodné rozložení nábytku, v návrhu jsou například otevřené niky, které „rozbijí“ velké plochy. Použité dekory vyniknou také díky důmyslnému nasvícení, které zajišťují svítidla ve stylu glamour. Potřebné útulnosti je docíleno kobercem, bez kterého si řada lidí ani ložnici představit nedovede.  

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan, hrany jsou od českého výrobce Hranipex.

www.kronospan-express.comwww.hranipex.cz

Návrh Dekoru měsíce května si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR. 

https://www.youtube.com/watch?v=F1FV79tViMU

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: DUBEN

V dubnu vás chceme oslovit dekory, jejichž kombinací se nám podařilo vytvořit nápaditý návrh koupelny, který zaujme svojí lehkostí a jednoduchostí. Návrh, který v dokonalé souhře pracuje s dřevodekorem K015 PW Vintage Marine Wood (evokujícím mola přístavních měst) a s modrým dekorem K099 SU Midnight Blue (připomínajícím vodní hladinu).

Dekor měsíce dubna: K015 PW Vintage Marine Wood

V koupelně začíná den většiny z nás. Koupelna by nás tedy měla pozitivně naladit na celý den a dodat nám potřebnou energii. Na druhé straně se koupelna mnohdy stává oázou klidu, kde po náročném dni relaxujeme a chceme přijít na jiné myšlenky. Koupelna tedy rozhodně není pouze místem každodenní hygieny a na její návrh je v současné době kladen velký důraz.

Představujeme vám návrh koupelny v námořnickém stylu, který rozhodně není nudný a fádní. Ráno vás nabije pozitivní energií a večer vás zklidní a vyvolá vzpomínky na dovolenou.

Námořnický styl je výrazný a přitom velmi jednoduchý. V tomto případě tedy rozhodně  není nutné vybírat designově výrazné keramické obklady a dlažbu, ty mohou v námořnickém stylu zůstat zcela neutrální. Naopak velkou roli sehrají použité dekory nábytku. V našem návrhu  jsme zvolili zajímavý dekor K015 PW Vintage Marine Wood, který již svým názvem naznačuje, že do námořnického stylu prostě patří. V tomto dekoru je vyrobena praktická skříňka pod umyvadly s  černými úchytkami. Abychom prostor oživili a podtrhli námořnický styl, doplnili jsme dříve zmíněný dřevodekor klasickým modrým odstínem dekoru  K099 SU Midnight Blue, který je použit na velké vestavné skříni. Dohromady tvoří tato kombinace dekorů základ námořnického stylu. Následujícím krokem je vybavení interiéru doplňky s námořnickou tematikou. Díky oblíbenosti tohoto stylu je na trhu dostatečný výběr těchto doplňků, a každý si  tak vytvoří svůj originální interiér. Co se týká navrhovaných materiálů, tak dekory K015 PW Vintage Marine Wood K099 SU Midnight Blue jsou k dispozici jako lamino desky, ale také jako HPL laminát. HPL laminát je do koupelen vhodnější,  díky své odolnosti vydrží i extrémnější podmínky v koupelně. Pozornosti by nemělo uniknout ani použití kompaktní desky SLIM LINE, která se nachází v nice u sprchového koutu. Tento typ materiálu je opravdu velmi odolný vůči vodě, a tak jej lze aplikovat i do těchto exponovaných částí. V bílém provedení SLIM LINE 8685 SU se navíc hodí nejen do námořnického stylu, ale lze ho použít víceméně v každém návrhu koupelny.

            

K015 PW Vintage Marine Wood              K099 SU Midnight Blue  

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: BŘEZEN

Za dekor měsíce března jsme vybrali K350 RT Concrete Flow, který reflektuje šedivé kulisy aktuální přírody prostoupené obnaženým dřevem a prvními jarními paprsky. Přesně takovou atmosféru jsme promítli do pokoje pro mladého muže na hranici svého bezstarostného dětství – dřevo a nekompromisní dospělosti – beton.

Studentský pokoj pro kluka nebo pracovnu pro mladého muže je třeba zařídit v „chlapských“ barvách a dekorech. Mezi oblíbené barvy této skupiny patří šedá a možná vás pánové překvapí tím, že touží i po dekoru dřeva. Proto jsme také do vizualizace studentského pokoje zvolili velmi univerzální a přesto nepřehlédnutelný dekor Concrete Flow, jenž věrně imituje betonový povrch. Navíc v kombinaci s neutrálně laděným pískovaným dubem K076 PW Sand Expressive Oak.

03 Brezen_.jpg

Tyto dekory fungují skvěle jako neutrální a přesto velmi inspirativní základna. Použít je lze jako lamino desky v síle 18 i 36 mm na různý typ nábytku - od skříní a postele až po pracovní stůl a obklad stěny. K této neutrální kombinaci v industriálním duchu můžete přidat další dekor dřeva, například i v podobě podlahy, nebo jinou výraznou uni barvu. V našem případě jsme sáhli po signální žluté, evokující první jarní paprsky, která zásadně podtrhla celkový výraz interiéru. Kdo nemá rád výrazné barvy, může nechat oba dekory vyniknout jen v této osobité dvojici a už k nim téměř nic nepřidávat. Stačí černé, béžové nebo stříbrné doplňky!

      

K350 RT Concrete Flow                           K076 PW Sand Expressive Oak


Decor Concrete Flow patří do kolekce pěti dekorů s označením „Flow“, které jsou ve vzorkovníku nepřehlédnutelné. Nekompromisní Flow řada je totiž velmi žádaná! A není se čemu divit. Černý Chacrcoal Flow je dramatický, SilK Flow je jemně béžový a naprosto univerzální. Antracitový Iron Flow je 100% industriální a hnědý Rusty Flow se hodí i k venkovskému stylu. A ten pátý – Concrete Flow – ten už znáte!

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan.

www.kronospan-express.com

Videa všech Dekorů měsíce najdete na YouTube kanálu KRONOSPAN CR:

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ

DEKOR měsíce: ÚNOR

Dekor měsíce - únor K365 Cost Evoke Oak

K365 Cost Evoke Oak

02 Únor.jpg

DEKOR měsíce: LEDEN

K369 Cloud Nebola, dekor měsíce leden

K369 Cloud Nebula

Dekor měsíce LEDEN K369 Cloud Nebula


Používáme cookies!

Tato webová stránka používá cookies, aby vás odlišila od ostatních uživatelů. Sledování probíhá jedině během vaší návštěvy. Cookies nám pomáhají poskytovat vám dobrý zážitek při procházení našich webových stránek a také nám umožňuje vylepšovat naše stránky pomocí analýzy. Pokračováním souhlasíte s používáním cookies.

Více